ЄРЕВАН (QHA) -

 

Прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян домігся проведення позачергових парламентських виборів. Про це Пашинян заявив вчора ввечері, 2 жовтня, на мітингу біля будівлі Національних зборів (парламенту).

Так, голова уряду закликав своїх прихильників вийти на мітинг у зв'язку зі змінами до закону "Про регламент Національних зборів", які дозволяють депутатам застрахуватися від можливого розпуску парламенту.

Пашиняну вдалося переконати лідерів фракцій погодитися на позачергові парламентські вибори. Їхнє проведення запланували на грудень поточного року.

Прем'єр заявив спікеру і керівникам фракцій, що єдиний варіант розв'язання політичної кризи — його відставка, при збереженні статусу виконуючого обов'язки прем'єра, з умовою, що парламент не обирає нового голову уряду.

— Після своєї відставки я продовжу виконувати обов'язки прем'єра. Ми зараз зробимо те, що залишили незавершеним 16 квітня 2018 роки (початок масових протестів у Вірменії — ред.).

 

Нагадаємо, 8 травня Ніколу Пашиняна обрали прем'єр-міністром Вірменії. Кандидатуру Пашиняна підтримало 59 депутатів, 42 прогосували "проти". Незабаром Пашинян заявив про плани щодо викорінення корупції по всій країні та призначив нових керівників поліції і Служби національної безпеки.

 

Джерело: news.am

QHA