БРЮССЕЛЬ (QHA) -

Президент Європарламенту Мартін Шульц заявив, що механізм призупинення візового режиму України не можуть узгодити через суперечливі позиції Франції, Італії, Бельгії та Німеччини.

Про це він заявив журналістам 24 листопада перед початком 18-го саміту Україна-ЄС в Брюсселі, передає Європейська правда.

— У Європарламенті не можуть прискорити надання безвізу Україні. Ми підготували все необхідне у комітетах з візової лібералізації і з механізму призупинення віз. А далі все проводиться тут, у Раді, а не в Європарламенті. І я сподіваюся, що члени ЄС знайдуть рішення, сказав він.

Коментуючи інформацію журналістів про те, що прийняття механізму призупинення можуть відкласти до виборів у Франції, Шульц заявив, що нічого не знає про таке рішення, і уточнив, що механізм призупинення не можуть узгодити через заперечення деяких країн.

Те, що це тільки через Франції  неправда. Наскільки я знаю, Бельгія, Італія, Німеччина та інші країни мають заперечення. І це залежить не від результатів виборів у Франції, а від здатності членів ЄС домовитися.

Крім того, Шульц повідомив про намір обговорити позицію Нідерландів щодо запровадження безвізового режиму для України.

Віце-прем'єр-міністр України з питань європейської інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе відмовилася коментувати ситуацію з відмовою країн ЄС залагодити механізм призупинення візового режиму. У коментарі журналістам у Брюсселі вона пояснила, що українській делегації потрібно більше інформації з даної проблеми.

Давайте почекаємо, коли пройде саміт, розмова тет-а-тет і в широкому колі. Після цього ми зрозуміємо краще, що ми маємо і на які зобов'язання можемо розраховувати, заявила Климпуш-Цинцадзе.

Перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко, перебуваючи на саміті Україна-ЄС, зазначила, що внутрішні проблеми країн, що входять до Євросоюзу, не повинні впливати на прийняття ними рішення про український безвіз.

Позиція України така, що країна виконала необхідні 144 умови для безвізового режиму. І ми будемо доносити до наших партнерів у ЄС думку про те, що Україна має отримати безвізовий режим,  сказала вона.

Нагадаємо, Комітет постійних представників держав-членів ЄС опублікував у четвер 17 листопада на сайті Ради Євросоюзу рішення про те, що безвізовий режим для України і Грузії набуде чинності після затвердження нового механізму призупинення візового режиму.

ФОТО: інтернет

QHA