БРЮССЕЛЬ (QHA) -

У Брюсселі, в стінах Європарламенту, під час конференції з деокупації Криму, продемонстрували фільм "Мустафа", який розповідає про лідера кримськотатарського народу, народного депутата Мустафу Джемілєва.

На сеансі, де був присутній сам Джемілєв, нардеп зазначив, що близько 46% кримських татар загинули за роки перебування у сталінській депортації 1944 року.

Депутати Європарламенту, дипломати, активісти громадянського суспільства, студентство, оплесками вітали лідера кримських татар, висловлюючи повагу до його мужності і стійкості у боротьбі за права свого народу в умовах радянського тоталітаризму та російської агресії.

Лідер кримських татар зазначив, що через анексію Криму десятки тисяч кримських татар змушені й сьогодні залишати свої рідні домівки.

— Україна сьогодні знаходиться на передовій фронту боротьби з агресором. Підтримуючи Україну і виступаючи проти російської окупації Криму, світова спільнота підтримує і захищає свої цінності, — підкреслив Джемільов.

З ним погодилася депутат Європарламенту Ребекка Хармс, яка виступила організатором візиту делегації кримських татар до Брюсселю.

— Якщо ми не можемо допомогти Криму — ми не зможемо допомогти самі собі, — переконана німецький політик.

Нагадаємо, в роботі конференції з деокупації Криму взяли участь лідер кримськотатарського народу, Уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, заступники голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз та Ільмі Умеров.

QHA