КИЇВ (QHA) -

 

У Європейському парламенті порушать питання затримання суден в Азовському морі з боку ФСБ РФ.

Про це заявив співголова Парламентського комітету асоціації "Україна — Європейський Союз" з боку Європейського парламенту Даріуш Розатті під час брифінгу на засіданні у Верховній Раді сьогодні, 20 вересня.

За його словами, РФ зловживає міжнародною практикою, яка дозволяє оглядати судна.

Розатті зазначив, що з квітня 2018 року ФСБ РФ затримала в акваторії Азовського моря 120 суден країн Європейського Союзу.

— Нас дуже турбує ситуація в Азовському морі, де Росія, всупереч практиці, яка була раніше, затримує і оглядає судна. Вона затримує їх на дві — три доби. РФ у значній мірі зловживає міжнародною практикою, яка дозволяє оглядати судна. Згідно зі статистикою, з квітня затримали 120 суден, які прямували під прапором ЄС. Ми у Європейському парламенті порушимо це питання і вимагатимемо, щоб це припинилося.

 

Відзначимо, 19 вересня ФСБ Росії затримала в Азовському морі болгарський суховантаж, який прямував з Маріуполя до Італії. Як повідомив керівник проекту «Майдан закордонних справ» Андрій Клименко, це судно простояло у Керченській протоці 60 годин.

Відзначимо, голова Держприкордонслужби України Петро Цигикал раніше заявив, що близько 270 морських спецназівців відправлять на службу до підрозділів на Азовському і Чорному морях для оборони морського узбережжя країни.

 

Джерело: РБК

QHA