КИЇВ (QHA) -

В анексованому Криму негативні висловлювання, що стосуються українців, складають 70% інформаційного простору, заявила правозахисниця Ірина Сєдова, передає правозахисна організація Crimean Human Rights Group.

За її словами, спостерігаються навіть заклики до знищення деяких груп.

— Під час дослідження інформаційного простору було виявлено усього 718 прикладів мови ворожнечі, з них на сайтах окупаційної влади — 71. Негативні висловлювання про українців складають 70%, — сказала вона.

За словами Сєдової, окрім лідерів маріонеток Криму Аксенова з Константиновим, які вважають деяких українців "бандерівцями і нацистами", яких треба знищувати, з фашизмом ототожнюють українців кримські ЗМІ.

— Наприклад, була публікація «Гітлер — новий «герой», в якій усі українці вважаються фашистами. Газета «Кримська правда», підконтрольна владі, опублікувала статтю «Бий фашистських гадів», де мова йде про події на Донбасі. Автор вважає, що "народ Донбасу" б'ється з фашистами – українцями.

Як наслідок, такі публікації не викликають у людей нічого, окрім ненависті і страху, підсумовує правозахисниця, а за українську символіку людину можуть побити.

— Ми пам'ятаємо справу Ігоря Мовенка, якого жорстоко побили у Севастополі за те, що на його велосипеді була українська символіка. А коли він звернувся із заявою про напад у поліцію, навіть не було відкрито справу, — нагадала вона.

Раніше QHA повідомляло, що на російських каналах в Криму 63% мови ворожнечі спрямовані на мусульман. Говорячи про мусульман у матеріалах, пов'язаних з релігією, кримські журналісти використовували вираження «ісламісти» і «татари-ваххабіти», а загальний образ прихильників ісламу конструювався як образ терористів, здатних на насильство.

QHA