АНКАРА (QHA) -

Ракетні удари США, Великобританії та Франції щодо Сирії, які є відповіддю на хімічну атаку в сирійській Думі, — це реакція міжнародної спільноти на порушення прав людини. Про це заявив президент Всесвітнього конгресу українців (ВКУ) Евген Чолій під час візиту в офіс Товариства культури та взаємодопомоги кримських татар в Анкарі (Туреччина).

— Події, які відбулися у Сирії, є доказом того, що якщо порушуються основні міжнародні права або зобов'язання, на це є реакція міжнародної спільноти, — зазначив Чолій.

Він підкреслив, що на прикладі Сирії можна зрозуміти, що світова спільнота також відреагує на порушення прав людини в окупованому Криму і на сході України.

— З приводу тих грубих порушень прав людини в Криму, на сході України і з приводу порушення територіальної цілісності України, до них буде відповідна реакція з боку світової спільноти до тих пір, поки не зупиниться цей конфлікт, — сказав президент ВКУ.

QHA повідомляло, що 14 квітня США, Великобританія і Франція завдали ракетних ударів по Сирії. Цілями ударів були об'єкти, пов'язані з розробкою хімічної зброї, яку сирійський уряд застосував у місті Дума проти мирних жителів.

Представник США при ООН Ніккі Хейлі під час засідання Радбезу ООН заявила, що сирійські урядові війська застосовували хімічну зброю не менше 50 разів під час збройного конфлікту в країні, який триває з 2011 року.

Нагадаємо, щонайменше 150 людей загинули у місті Дума в сирійській провінції Східна Гута через отруєння токсичним газом. У результаті хімічної атаки постраждали понад 1000 осіб. Причиною отруєння називають газ зарин, який був у бочковій бомбі, скинутої з гелікоптера.

QHA