БУДАПЕШТ (QHA) -

Угорщина ініціює перегляд політики НАТО щодо України, заявив генеральний секретар військово-політичного блоку Йенс Столтенберг, який отримав офіційне звернення від Будапешта.

Документ, із заголовком "Меморандум: Ініціатива створення нової політики НАТО щодо України", був схвалений на урочистому першому засіданні оновленого уряду Угорщини на чолі з Віктором Орбаном.

Цей документ також відправлений усім членам НАТО. У ньому угорський уряд заявляє, що "реформування України провалилося" і держава ослабла до такої міри, що не здатна виконувати свої базові зобов'язання — верховенство права і здійснювати ефективне економічне, соціальне і політичне керівництво.

— Уряд України не досяг успіху, незважаючи на безпрецедентний рівень політичної підтримки та фінансової допомоги. Україна становить небезпеку для сусідів, — наголошується у заяві угорського уряду.

Будапешт готовий відмовитися від усіх своїх звинувачень, якщо Україна не буде застосовувати мовну норму закону про освіту для національних меншин держав-членів НАТО.

Раніше віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе заявила, що Угорщина продовжує й надалі блокувати проведення засідання Україна — НАТО.

Нагадаємо, глава МЗС Угорщини Петер Сіярто заявив, що Угорщина блокуватиме проведення комісії Україна — НАТО за участю президента України Петра Порошенка у липні цього року. Це вже не перші антиукраїнські кроки Будапешта. Раніше угорський уряд неодноразово втручався у внутрішні справи України, роздаючи угорські паспорти жителям Закарпаття і вимагаючи скасувати Закон України "Про освіту".

Джерело: Українська Правда

QHA