БУДАПЕШТ (QHA) -

Угорщина продовжить виступати проти вступу України до НАТО всупереч зовнішньому тиску. Про це сьогодні, 25 квітня, заявив угорський міністр закордонних справ Петер Сіярто, якого цитує прес-служба угорського МЗС.

— Угорщина не буде піддаватися міжнародному тиску і жертвувати правами угорського народу, який живе в Україні, заради геополітичних інтересів. Угорщина продовжить накладати вето на вступ України до НАТО, поки вона не відновить права, раніше надані національним меншинам, — сказав він.

При цьому глава відомства підкреслив, що країна може змінити свою позицію, якщо Україна відновить права угорців, які живуть на Закарпатті.

Раніше міністр закордонних справ Угорщини заявив, що незадоволений планами Міністерства оборони України відновити військову частину в місті Берегово Закарпатської області.

Нагадаємо, Сіярто заявив, що Угорщина не підтримує проведення зустрічі міністрів оборони Євросоюзу і України, яка відбудеться у квітні, і блокуватиме проведення комісії Україна — НАТО за участю президента України Петра Порошенка у липні. Це вже не перші антиукраїнські кроки Будапешта. Раніше угорський уряд неодноразово втручався у внутрішні справи України, роздаючи угорські паспорти жителям Закарпаття і вимагаючи скасування Закону України "Про освіту".

QHA