КИЇВ (QHA) -

Після парламентських виборів в Угорщині, які відбудуться 8 квітня і мають принести перемогу правлячій партії ФІДЕС, не варто очікувати пом'якшення позиції Будапешта щодо мовного питання у відносинах з Україною, заявив сьогодні, 3 квітня перший заступник директора Інституту світової політики Микола Белесков, передає кореспондент QHA.

— В Україні є такі настрої, що зараз відбудуться вибори, ФІДЕС збереже позиції і знову буде при владі і стане більш поступливою. На мою думку, не варто очікувати дива, оскільки партія ФІДЕС чітко почала грати на ідеях Йоббік, відстоювати етнічні та національні питання, і для Віктора Орбана етнічні угорці в цілому є важливим фактором внутрішньої політики, — вважає Белесков.

За словами експерта, через те, що прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан замішаний у низці корупційних конфліктів, він буде намагатися зберегти в своїх руках владу якомога довше.

— Для нього (Віктора Орбана — ред.) головним завданням є залишитися при владі, оскільки якщо він її втратить, то може бути притягнутий до кримінальної відповідальності, — сказав він.

Нагадаємо, 20 березня Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив, що Угорщина не підтримує проведення зустрічі міністрів оборони Євросоюзу та України, яка відбудеться у квітні, і буде блокувати проведення комісії Україна — НАТО за участю президента України Петра Порошенка у липні.

QHA