ЗАКАРПАТТЯ (QHA) -

Угорщина офіційно відмовилася від вето на проведення окремої зустрічі лідерів НАТО за участю українського президента Петра Порошенка, але як і раніше блокує Комісію Україна — НАТО (КУН).

Про це заявив на прес-конференції у Нижньому Солотвині (Закарпаття) міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто.

— Рішення угорського уряду — однозначне. Венеційська комісія дала рекомендації і до того часу, поки ці рекомендації не будуть виконані, ми не можемо підтримувати відносини України з НАТО ... У Брюсселі в липні проводуть засідання НАТО щодо безпеки у Чорному морі, куди запросять Україну і президента України. Ми не маємо нічого проти, яким чином вашого президента запросять на цю подію, — сказав Сійярто, відповідаючи на запитання про можливість розблокування саміту Україна — НАТО Угорщиною.

Раніше глава МЗС України Павло Клімкін заявив, що, з огляду на деструктивну позицію Угорщини щодо євроатлантичної інтеграції України, форма участі нашої країни у саміті НАТО все ще обговорюється з партнерами Києва по Альянсу.

Як повідомлялося, державний секретар США Майк Помпео закликав главу Міністерства закордонних справ Угорщини Петера Сійярто підтримати співпрацю України з НАТО на тлі російської агресії.

Раніше, як повідомляло QHA, Угорщина виступала проти вступу України до НАТО. Як заявив угорський міністр закордонних справ Петер Сійярто, Будапешт може змінити свою позицію, якщо Україна "відновить у правах угорців, які живуть на Закарпатті".

Джерело: Mukachevo.net

QHA