КИЇВ (QHA) -

У разі невиконання Росією обмежувальних заходів Міжнародного суду ООН у справі «Україна проти Росії» офіційний Київ звернеться до інституції ООН. Про це повідомила в ефірі «Еспрессо» прес-секретар Міністерства закордонних справ (МЗС) України Мар'яна Беца.

— Якщо Росія не виконає це рішення, це матиме гірші наслідки для Росії, бо вона вже і так увійшла у круте піке, і політично це матиме погані наслідки для неї. Можна сказати, що їй все одно, але вона заганяє себе все далі і далі у глухий кут. Санкції діють, і що б Росія не говорила, незважаючи на їхній наратив, ніж болючіше санкції, тим важче Росії... Рада безпеки ООН має це питання розглянути. Росія теоретично блокує це рішення... Ми звертаємося до Генеральної Асамблеї для того, щоб прийняти рішення щодо забезпечення виконання Росією цього рішення, повідомила представник МЗС.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, 19 квітня Міжнародний суд ООН погодився на введення обмежувальних заходів стосовно Росії за порушення Конвенції про расову дискримінацію для захисту національних меншин в анексованому Криму.

Як заявила представниця української сторони у суді Олена Зеркаль, Україна очікує, що Росія невідкладно почне виконувати рішення суду, і закликає міжнародну спільноту притягти РФ до відповідальності в разі його невиконання.

ФОТО: інтернет

QHA