КИЇВ (QHA) -

Генеральна прокуратура України вирішила екстрадувати громадянина Інгушетії Тимура Тумгоєва в Росію за запитом ФСБ. Про це повідомив представник вайнахської діаспори в Україні.

— Сказали, що видали його вранці 12 вересня, — зазначив він.

Цю інформацію підтвердили у «Харківській правозахисній групі», яка проводила юридичний супровід справи Тимура Тумгоєва.

Рішення про екстрадицію підписав заступник генпрокурора України Євген Єнін.

Так, на момент екстрадиції громадянина Інгушетії залишалося чинним рішення Комітету ООН з прав людини про припинення екстрадиції Тумгоєва.

Вчора, 12 вересня, мало відбутися судове засідання щодо продовження запобіжного заходу інгушу. Йому мали продовжити особисте зобов'язання прибувати на першу вимогу прокурора або судді.

Перед судом Тумгоєва затримували двічі. Перший раз — у Києві (перед тим, як він мав їхати до Харкова на суд), а другий раз — вже у Харкові. У Тимура Тумгоєва була прострочена посвідка прохача притулку.

Відзначимо, Тимур Тумгоєв раніше звернувся до міграційної служби України і попросив притулок. Його затримали в аеропорту Харкова у 2016 році, куди він прибув з Туреччини. У липні 2017 році Тумгоєва відпустили, оскільки закінчився термін екстрадиційного арешту.

ФСБ РФ заявляє, що Тумгоєва підозрюють в участі в одному з радикальних угруповань в Сирії.

Тоді Україна готова була екстрадувати Тумгоєва. При цьому, Європейський суд з прав людини двічі відмовив його адвокатам у припиненні екстрадиції. Однак Комітет ООН з прав людини дозволив припинення екстрадиції.

Нагадаємо, раніше голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров закликав Україну не допустити екстрадиції громадянина РФ Магомеда Ілієва, який був волонтером у зоні АТО.

Ілієв був волонтером громадської організації «Міжнародний миротворчий батальйон імені Іси Мунаєва», за що російська влада у 2014 — 2015 рр. порушила щодо нього і ще одного росіянина, який перебуває в Україні, Руслана Мейрієва, кримінальні справи за участь в терористичних організаціях.

Джерело: Кавказ.Реалии

QHA