КИЇВ (QHA) -

Ще 13 російських громадян України готова передати РФ для звільнення українських політв'язнів, заявила віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко.

За її словами, російський омбудсмен Тетяна Москалькова перед тим, як відвідати Україну, прислала список з 50 осіб, які вчинили злочини і яких вона хотіла б відвідати в Україні.

Серед цих осіб були 23 людини, яких Україна і так була готова віддати заради звільнення Сенцова, Кольченка, Гриба, Карпюка, Панова та інших українців, засуджених в Росії.

— У списку Москалькової були й інші особи, яких мали перевірити компетентні органи і після цієї перевірки я хочу заявити, що у списку громадян, яких хотіла відвідати Москалькова, були ще 13 осіб: Вишинський, Галич, Джемієв, Жидких, Камалов, Марчуков, Михальчевський, Осьмінін, Сотарров, Сінічак, Суканов, Шибаєв, Юревич. Вони визнали, що мають подвійне громадянство України та РФ і зізналися в роботі на країну агресора», — розповіла Геращенко.

Вона підкреслила, що українська сторона готова передати РФ цих 13 чоловік, якщо РФ ще зацікавлена у їхньому звільненні для звільнення українських політв'язнів.

Раніше віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко оприлюднила імена росіян, яких Київ готовий обміняти на в'язнів Кремля.

За словами Геращенко, це 23 людини, які відбувають покарання за скоєні в Україні злочини, або ж їхні справи ще розглядають суди.

QHA