ГААГА (QHA) -

Українська сторона у середу, 8 березня, вдруге представить свої аргументи у Міжнародному суді ООН.

Глава української делегації, заступник міністра закордонних справ Олена Зеркаль заявила, що сторона України має відповідь на кожну з викладених росіянами тез.

— Аргументи російської сторони, викладені вчора, досить добре підготовлені, хоча і будуються на хворобливій логіці. Видима частина факти. Ваша реакція на вчорашні виступи РФ є пишномовною РФ і надалі намагається триматися власної картини світу, яку сприймає все менше і менше людей, написала Зеркаль у Facebook.

Заступник голови МЗС назвала російських радників винахідливими «юридичними гімнастами», які, щоб сформулювати свою позицію, використовували усі можливі і неможливі зачіпки, зокрема такі, що суперечать одна одній.

Складається враження, що жоден суд у світі і жодна норма права не забороняє Росії безкарно знищувати людей. Це не так. І ми досить аргументовано це доведемо, додала Олена Зеркаль.

У своєму позові Україна просить суд ООН притягти Росію до відповідальності за порушення двох конвенцій — про боротьбу з фінансуванням тероризму та про ліквідацію всіх форм расової дискримінації. Перша стосується дій РФ на Сході України, друга переслідувань українців та кримських татар в анексованому Криму.

Як пише Європейська правда, під час слухань у Міжнародному суді ООН у справі «Україна проти Росії» дипломати РФ в якості доказів посилалися на поширювані Кремлем фейковий новини. Так, росіяни зареєстрували у суді 600-сторінковий документ із письмовими поясненнями, в одному з яких міститься лінк на змонтовану для російського телеефіру промову Петра Порошенка в Одесі у листопаді 2014 року.

ФОТО: DPA

QHA