КИЇВ (QHA) -

Україна буде адекватно реагувати на виклики Росії в Азовському морі. Про це повідомив речник Держприкордонслужби України Олег Слободян.

За його словами, Керченська протока фактично контролюється РФ, а тому дії України відповідають ситуації, що склалася.

— Що стосується погроз з боку РФ, будемо дивитися на питання з іншого боку: ми діємо у рамках правового поля і чинного законодавства. Позиція України однозначна: Крим — незаконно окупована частина України, тому на порушення порядку входу і виходу з окупованої території правоохоронні органи будуть реагувати негайно. Я знаю, що у рамках взаємодії в секторі безпеки і оборони заходи щодо захисту інтересів України відпрацьовуються. Що стосується того, що може зробити РФ, — може зробити багато чого, але якщо зробить — будемо дивитися, — підкреслив Слободян.

При цьому речник Держприкордонслужби додав, що не поспішає робити негативні прогнози.

Нагадаємо, що 26 березня українські прикордонники затримали риболовецьке судно-порушник під прапором Росії в частині українських вод Азовського моря. Під час огляду судна виявили рибальський трал і 5 тонн морепродуктів. Пізніше ФСБ відкрила провадження проти українських прикордонників за статтею про «розкрадання судна повітряного або водного транспорту, або залізничного рухомого складу». Ситуацію з «Норд» прокоментувала речник російського МЗС Марія Захарова, яка назвала затримання корабля провокацією.

Раніше QHA повідомляло, що затриманому капітану «НОРДу» оберуть запобіжний захід.

Джерело: Обозреватель

QHA