КИЇВ (QHA) -

До 10-ї річниці агресії РФ проти Грузії Україна, Латвія, Литва і Польща заявили про підтримку незалежності й територіальної цілісності кавказької країни.

У спільній заяві чотирьох країн йдеться, що за десять років після військової агресії Росія й досі не виконала своїх зобов'язань щодо Грузії, як це було погоджено у рамках угоди щодо припинення вогню від 12 серпня 2008 року.

— Наша відданість цінностям свободи, демократії і верховенства права, а також наша повага до прав кожної людини і суверенного вибору кожної країни така ж тверда, як і десять років тому. Ми повторюємо, що усі держави, включаючи Грузію, мають право вільно визначати свою зовнішню політику і союзи, — йдеться у заяві.

Чотири країни відзначили, що грузинські регіони Абхазія і Південна Осетія усе ще де-факто окуповані Росією, а повзуча анексія території Грузії триває.

— Встановлюються огородження, що позначають так звані "межі", і перешкоджають руху грузинського народу в їхній країні. Ми засуджуємо ці зусилля і ніколи не визнаємо їх наслідки — йдеться у заяві.

Нагадаємо, у серпні 2008 року РФ напала на Грузію. У результаті "серпневої війни" РФ окупувала Абхазію і Південну Осетію. Міжнародне співтовариство засудило агресію РФ.

QHA повідомляло, що 19 липня президент Росії Володимир Путін заявив про «наслідки», які можуть настати, якщо Україна і Грузія увійдуть до НАТО. За його словами, біля російських кордонів нібито триває розгортання баз і військової інфраструктури НАТО.

QHA