КИЇВ (QHA) -

Україна і світова спільнота мають продовжувати тиснути на Росію щодо анексії півострова. Про це в інтерв'ю кореспонденту QHA заявив Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні Марюс Януконіс.

— Перш за все Україна і світова спільнота мають продовжувати висловлювати чітку позицію щодо повернення Криму, за визнанням незаконності окупації і подальшої анексії. Тому що це було грубим порушенням міжнародного права і такі події не мають права відбуватися у XXI столітті. І за це країна, яка здійснила агресію, має заплатити, — зазначив він.

Посол висловив надію, що тиск на Росію триватиме до повної деокупації півострова.

— Я дуже сподіваюся, що тиск на Росію і продовження політики санкцій буде гарантом послідовності і України, і Європейського союзу, і ми сподіваємося, що півострів дійсно буде залишатися частиною української території. Ми, як балтійські країни, розуміємо таку ситуацію. Ми самі довго боролися за невизнання нашої окупації. Ви знаєте, що багато західних держав відмовилися визнавати окупацію балтійських країн Радянським Союзом. Іноді ми думали, що це безперспективно і нереально, але за 50 років це сталося. Я хочу, щоб Криму не довелося стільки чекати, — сказав він.

Нагадаємо, раніше посол заявив, що США не будуть домовлятися з Росією на шкоду інтересам Києва. За його словами, тема України обговорювалася під час телефонної бесіди президента США Дональда Трампа з главами балтійських держав.

QHA