АНКАРА (QHA) -

Сьогодні, 4 вересня, у рамках робочого візиту до Туреччини Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков зустрівся з Міністром внутрішніх справ Турецької Республіки Сулейманом Сойлу, повідомляє прес-служба МВС України.

Під час зустрічі глава українського силового відомства подякував Міністру внутрішніх справ Туреччини за безкомпромісну політику щодо Криму.

— Я хочу подякувати пану Міністру за принципову позицію Туреччини. Анкара не визнає і ніколи не визнає анексію Криму Росією. Для нас це вкрай важливо, — написав Аваков у своєму Twitter.

Аваков висловив подяку Туреччині за підтримку кримських татар.

— Хочу подякувати за підтримку татар в Криму, їхнє право на життя і свободу.

Сторони обговорили співробітництво у сфері протидії транснаціональній організованій злочинності, тероризму, захисту інформації та кібербезпеки. Окремо Арсен Аваков звернув увагу на посилення співпраці між країнами у питаннях протидії торгівлі людьми і наркозлочинності.

На зустрічі також були присутні голова Державної прикордонної служби України Петро Цигикал і перший заступник голови Національної поліції В'ячеслав Аброськін.

У повідомленні посольства України в Туреччині відзначається, що очільники МВС двох країн підписали меморандум про співпрацю між правоохоронними органами.

— Завдяки меморандуму, співпрацю між двома країнами у сфері правоохоронних органів буде значно посилено.

Як повідомив посол України в Туреччині Андрій Сибіга, візит Авакова розпочався з відвідин мавзолею засновника Турецької Республіки Мустафи Кемаля Ататюрка.

В інтерв'ю журналістам голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив, що у складі української делегації в Туреччині — Уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв.

Як писало QHA, у березні Туреччину відвідав перший заступник голови Національної поліції України В'ячеслав Аброськін.

Він зустрівся з керівництвом Департаменту боротьби з організованою злочинністю і контрабандою поліції Турецької Республіки.

А у квітні з робочим візитом відвідав Анкару Командувач Національною гвардією України, генерал-полковник Юрій Аллєров. У рамках візиту Аллєров мав зустріч з керівництвом Головного управління жандармерії Турецької Республіки та її керівником Аріфом Четіном.

QHA