ВІДЕНЬ (QHA) -

Про це йдеться у заяві делегації України на 1174-у засіданні Постійної ради ОБСЄ, яке відбулося 1 лютого 2018 року.

У виголошеній постійним представником України при міжнародних організаціях у Відні Ігорем Прокопчуком заяві йдеться, що український суд засудив до 10 років позбавлення волі російського військовослужбовця Віктора Агєєва за участь у незаконних збройних формуваннях і створення терористичної організації.

Ігор Прокопчук зазначив, що Агєєв — один з двох тисяч російських військовослужбовців, які беруть участь у бойових діях на Донбасі.

Зокрема влада України встановила особи більше двох тисяч громадян РФ  членів приватної російської військової компанії "ПВК Вагнер", які разом із регулярними російськими солдатами воюють проти України.

Варто відзначити, що кілька років тому російський президент заявив щодо приватних військових компаній, що вони "є інструментом реалізації національних інтересів без безпосередньої участі держави", сказав Прокопчук.

Дипломат зазначив, що даний факт повністю доводить російську концепцію гібридної війни.

Ми також ідентифікували російських офіцерів, які командують і контролюють два армійські корпуси на окупованій території Донбасу, зазначив Прокопчук.

Нагадаємо, раніше Прокопчук заявляв, що російські окупанти вдаються у Криму до практик радянського тоталітарного режиму.

Джерело: МЗС України

QHA