КИЇВ (QHA) -

Посольство України в Німеччині ініціювало кримінальні розслідування щодо німецьких депутатів, які незаконно відвідали окупований Крим. Про це повідомив посол України в Німеччині Андрій Мельник.

— Є стаття кримінального кодексу України за незаконне відвідування окупованих територій, вона передбачає тюремний термін до 8 років. І те, що ви депутат, не звільняє від відповідальності, — зазначив посол.

За словами Мельника, Україна має використовувати заочне засудження, щоб «показати німецькій стороні, що йдеться про порушників українського законодавства».

— На жаль, можливості для реального покарання цих людей обмежені. Німеччина не видає своїх громадян, а в німецькому кримінальному кодексі немає аналогічного правопорушення. Але я знаю, що триває креативний процес, яким чином можна притягнти цих людей до відповідальності.

Кримінальне провадження за незаконне відвідування окупованого півострова також ініціювали проти соліста гурту Scooter.

QHA повідомляло, що у лютому до окупованого Криму прибула делегація у складі трьох депутатів від правопопулістської партії «Альтернатива для Німеччини».

Прокуратура Автономної Республіки Крим почала досудове розслідування за фактом порушення німецькими депутатами порядку в'їзду на тимчасово окуповану територію.

Посол України в Німеччині Андрій Мельник заявив, що візит німецьких депутатів до окупованого Криму матиме для них "дуже негативні правові наслідки".

Джерело: Європейська правда

QHA