НЬЮ-ЙОРК (QHA) -

Українська делегація на загальних дебатах комітету з питань роззброєння і міжнародної безпеки Генасамблеї ООН відзначила, що в результаті збройної агресії Росії на території України різко збільшилася кількість вибухонебезпечних предметів. Терористи їх встановлюють у житлових районах і на шляхах сполучення між населеними пунктами. Для цивільного населення міни несуть велику загрозу, ніж для військовослужбовців, підкреслила українська сторона.

Україна вважає життєво важливими зусилля міжнародного співтовариства щодо забезпечення належного виконання протоколу з вибухонебезпечних залишків війни на Донбасі.

Протокол з вибухонебезпечних залишків війни до Конвенції про заборону або обмеження застосування конкретних видів звичайної зброї, які можуть вважатися такими, що завдають надмірних ушкоджень або мають невибіркову дію, прийнятий у 2003 році.

Протокол покликаний вирішувати проблеми гуманітарного очищення території після закінчення військового конфлікту і накладає на держави зобов'язання з розмінування, видалення або знищення вибухонебезпечних пережитків війни у постконфліктний період.

ФОТО: інтернет

QHA