КИЇВ (QHA) -

Україна має намір направити своїх консулів в Росії до Ростова-на-Дону. Про це сьогодні, 6 квітня, заявила віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе.

— Перш за все мова йде про те, що ми будемо подавати свої пропозиції щодо того, щоб направити своїх консулів до Ростова-на-Дону. Ми з вами розуміємо, у нас є необхідність в тому, щоб наші консули були в Ростові. Через те, що 5 з них видворили з Росії, для нас важливо сьогодні захищати громадян, які зараз або знаходяться в тюрмах РФ, або просто перебувають на території РФ. Тому для нас необхідно подати свої пропозиції, — зазначила вона.

За словами віце-прем'єра, Україна під час ухвалення рішень стосовно дипломатів буде діяти у співпраці з міжнародними партнерами.

— Це не буде окремий крок України, яка буде самостійно вирішувати ці питання напряму, безпосередньо у двосторонньому режимі з РФ. Ми підключилися, що надзвичайно важливо, до єдиних дій західної цивілізації, щодо видворення так званих дипломатів РФ, а по суті — шпигунів, і тому це не просто крок, який відірваний від широкого міжнародного контексту, і ми й надалі будемо діяти у міжнародному контексті, — сказала вона.

Раніше повідомлялося, що росіяни висилають 13 українських дипломатів у відповідь на дії України.

Відзначимо, Україна видворила з країни 13 російських дипломатів у зв'язку із цинічною хімічною атакою російських спецслужб у Солсбері (Великобританія).

Нагадаємо, 5 березня Сергій Скрипаль, засуджений в РФ за шпигунство на користь Лондона, і його донька були госпіталізовані у критичному стані після отруєння в британському місті Солсбері. Уряд Великобританії звинуватив у хімічній атаці Кремль.

Джерело: 5 канал

QHA