КИЇВ (QHA) -

 

Українські експерти мають розробити військовий сценарій повернення Криму. Про це заявила перший заступник міністра інформаційної політики Еміне Джеппар на круглому столі "Повернення Криму: бачення українців", передає кореспондент QHA.

— Окрім дипломатичного сценарію, ми також маємо враховувати і розробляти військовий сценарій повернення Криму, оскільки ми не знаємо, яка кон'юнктура буде в Російській Федерації. Сьогодні в експертному середовищі прийнято вважати, що поки Путін живий, питання повернення Криму неактуальне. З цим можна погоджуватися або не погоджуватися, але мені здається, що українське суспільство має говорити про повернення Криму не тільки дипломатичним шляхом.

За словами Джеппар, потрібно розробляти модель реінтеграції Криму в умовах байдужого ставлення Росії до думки міжнародного співтовариства.

— Політичний та економічний тиск на Росію — рамка, від якої ми сьогодні відштовхуємося. МЗС відстоює українську позицію у міжнародних судах, але Росія не виконує навіть рішення суду ООН. Як з цим бути — ключове питання, на яке мають відповісти експерти.

 

Раніше перший президент України Леонід Кравчук заявляв, що Крим може швидко повернутися в Україну, якщо Росія продемонструє, що не може ним ефективно управляти.

QHA