КИЇВ (QHA) -

Україна найближчим часом подасть додаткові матеріали до першої скарги до Європейського суду з прав людини про злочини Росії в Криму. Про це під час круглого столу у Києві 22 березня заявив урядовий уповноважений у справах ЄСПЛ Іван Ліщина, передає «Українська правда».

— Ми виходимо на фінішну пряму з поданням матеріалів у справі «Україна проти Росії» за порушення прав людини під час анексії (Криму,  ред.).

Дипломат повідомив, що наразі ведеться робота над поясненнями до першої скарги.

Як повідомляло QHA, зараз у ЄСПЛ розглядається п'ять позовів, поданих Україною проти Росії за незаконну анексію Криму та збройну агресію на Донбасі. Перший позов про порушення прав людини у Криму в період з лютого по вересень 2014 року було подано ще в ході анексії Криму (у березні 2014 року), надалі він доповнювався інформацією про порушення прав людини на Донбасі.

2016 року ЄСПЛ прийняв рішення розділити справу на дві — про Крим і про Донбас. Також був розділений на дві справи позов про порушення прав людини у Криму і на Донбасі, представлений 2015 року.

Варто згадати, що 8 лютого у російських ЗМІ з'явилася інформація про те, що Росія передала в ООН звернення кримськотатарської громадської організації «Кирим бірліги» із закликом визнати «приєднання» півострова до РФ не суперечить нормам міжнародного права. У цьому зверненні РФ пов'язує «приєднання» Криму з Революцією Гідності, яка нібито могла нести якусь загрозу кримчанам, тому Росія була змушена їм допомогти.

ФОТО: інтернет

QHA