ХЕРСОН (QHA) -

Глава комітету Верховної Ради з міжнародних справ Ганна Гопко під час засідання круглого столу на тему «Український Крим: минуле і сьогодення» у Херсоні закликала Україну не постачати електроенергію в анексований Крим. Про це повідомляє прес-служба Верховної Ради України.

За словами Гопко, необхідно також протидіяти авіа- і морському сполученню з окупованим півостровом.

— Чому Україна постачає електроенергію в Крим на контрольований Фірташем завод «Титан», продукція якого використовується у т.ч. для російської армії? Чому така несистемна протидія незаконному авіасполученню і протидія незаконним заходам судів в кримські порти почалася лише нещодавно? Чому взагалі, справедливо вимагаючи санкцій від західних партнерів, ми не зупиняємо діяльність торговельних мереж в Криму, маючи для цього усі можливості? Чому з багатьох причетних до окупації півострова чиновників, які їздять на материкову Україну, затримуються одиниці? — сказала вона.

Ганна Гопко відзначила, що через бюрократичну тяганину, погану взаємодію між відомствами, а нерідко й корупційний вплив, Україна далеко не повністю використовує можливості впливу на ситуацію навколо Криму.

На її думку, настав час перейти до комплексних дій, які створять серйозні проблеми для окупантів і одночасно посилять безпеку південних рубежів України, максимально захистять права громадян на окупованій території і внутрішньо переміщених осіб.

Відзначимо, що у роботі круглого столу, організованого Представництвом Президента України в Криму за сприяння Херсонського державного університету, взяли участь також народні депутати від Херсонщини Володимир Співаковський та Микола Паламарчук, представник президента України в АРК Борис Бабін, члени Меджлісу кримськотатарського народу, представники правоохоронних органів, експерти і громадські діячі.

Раніше Гопко заявила, що Україна має потребу у великій кількості фінансових ресурсів для того, щоб проводити реформи і ефективно протистояти Росії.

QHA