КИЇВ (QHA) -

 

Консула Угорщини у місті Берегово Україна оголосила персоною нон-ґрата. Про це повідомляється на сайті Міністерства закордонних справ (МЗС) сьогодні, 4 жовтня.

У відомстві зазначили, що проінформували про це посла України в Угорщині Ерно Кешкеня. Так, консул Угорщини у Берегово має залишити Україну протягом 72-х годин.

— Про це повідомили сьогодні послу Угорщини в Україні Ерно Кешкеню. Йому була вручена нота з інформацією про те, що, згідно зі статтею 23 Віденської конвенції про консульські зносини 1963 року в зв'язку з діяльністю, несумісною зі статусом консульської посадової особи, консул Консульства Угорщини у місті Берегово має залишити територію України протягом наступних 72 годин, — йдеться у повідомленні.

У МЗС висловили сподівання, що Угорщина більше не здійснюватиме «недружні кроки по відношенню до України».

— Розглядаємо громадян України угорського походження як об'єднуючий фактор у відносинах між двома державами і закликаємо до цього ж наших угорських партнерів.

 

Раніше у ЗМІ з'явилася інформація, що у Берегово (Закарпатська область) на території консульства Угорщини видають громадянам України угорські паспорти. Після цього опублікували відео з прийняттям присяги, де українці називають Угорщину своєю батьківщиною. Повідомлялося, що співробітники консульства закликали українців приховувати від держструктур України факт отримання другого громадянства.

Заступник голови Служби безпеки України (СБУ) Віктор Кононенко заявив, що законодавчій владі необхідно визначитися з можливістю запровадження кримінальної відповідальності за подвійне громадянство.

QHA