КИЇВ (QHA) -

Україна вкрай обурена проведенням виставки «Пантикапей і Фанагорія. Дві столиці Боспорського царства», яка 29 червня відкрилася у Державному музеї образотворчих мистецтв у Москві, йдеться у заяві Міністерства культури України на офіційному сайті відомства.

На виставці представлено 450 експонатів, що розкривають історію Боспорського царства від VII ст. до н.е. до I століття н.е. Серед іншого експонуються археологічні предмети з фондів Східно-кримського історико-культурного музею-заповідника (Керч). В окрему групу виділено «знахідки останніх років».

— Те, що відбувається, свідчить про цинічне порушення не тільки суверенних прав нашої держави, а й положень таких міжнародних актів, як Конвенція про закони і звичаї сухопутної війни від 18.10.1907 р., Конвенція про захист культурних цінностей у випадку збройного конфлікту від 14.05.1954 р., Конвенція про заходи, спрямовані на заборону і запобігання незаконному ввезенню, вивезенню та передачі права власності на культурні цінності від 14.11.1970 р. і Конвенція про охорону всесвітньої культурної і природної спадщини від 16.11.1972 р. та Резолюції Ради безпеки ООН №2347, уточнюється у заяві.

В міністерстві нагадали, що проведення російськими фахівцями археологічних робіт у Криму, а також організація виставок історичних артефактів з Криму порушує українське законодавство та положення міжнародного права.

У заяві пояснюється, що культурні цінності, що знаходяться у музеях Автономної Республіки Крим, — «це музейні предмети, які є невід'ємною частиною державного Музейного фонду України і є власністю держави Україна, національним багатством, невід'ємною складовою культурної спадщини України і охороняються міжнародним і національним законодавством». Також наголошується, що незаконно вивезені з території України культурні цінності підлягають поверненню в Україну.

Міністерство культури України закликає країну-агресора негайно припинити злочинну діяльність, а також вчергове звертається до міжнародних організацій з проханням вжити заходів щодо країни-порушника.

ФОТО: інтернет

QHA