КИЇВ (QHA) -

НАТО надасть Україні обладнання, що дозволяє визначати джерела кібератак. Про це генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив на спільній прес-конференції з президентом України Петром Порошенком у понеділок у Києві.

— Кібербезпека  це одна з галузей, якій ми надаємо все більше уваги при співпрацю з Україною. Зараз ми передамо нове обладнання для деяких ключових урядових інституцій і структур влади, що дозволить Україні розслідувати, хто стоїть за кібератаками,  сказав Столтенберг.

Президент України Петро Порошенко уточнив, що обладнання отримають Служба безпеки України, Міністерство закордонних справ України та ряд інших міністерств.

— Інституції отримають спеціалізоване обладнання та засоби комунікації також і для того, щоб попереджати і виявляти кіберудари,  наголосив президент.

Заступник глави Адміністрації президента України Дмитро Шимків 7 липня повідомляв, що після хакерської атаки з використанням вірусу Petya.A було виведено з ладу до 10% приватних, урядових і корпоративних комп'ютерів. Половина заражених урядових і комерційних комп'ютерів абсолютно вийшла з ладу.

QHA