КИЇВ (QHA) -

Україна передала до Міжнародного кримінального суду списки усіх іноземців, які воювали на боці бойовиків на Донбасі. Про це повідомив головний військовий прокурор Анатолій Матіос.

— Ми передали в установи Міжнародного кримінального суду через МЗС списки встановлених у процесі розслідування кримінального виробництва про агресивну війну проти України з боку північного сусіда, передали списки не тільки сербів, а й усіх іноземців: італійців, іспанців, албанців.

Матіос зазначив, що усього в списках декілька сотень людей, однак ні в одній з країн не відкрили кримінальні провадження проти цих осіб.

— Найманство на території суверенної держави карається законом усіх держав, звідки вони приїхали, але ми чомусь не чули про масові процеси проти цих осіб.

QHA повідомляло, що співробітники Служби безпеки України затримали двох агітаторів «за приєднання до Росії». Затримані — жителі Дніпропетровської області, які займалися агітацією в російських соціальних мережах. Так, вони агітували за входження центральних і східних областей України до складу РФ, а також за насильницьку зміну конституційного ладу.

QHA