КИЇВ (QHA) -

Україна передала інформацію про хімічні викиди на заводі «Кримський титан» на окупованому півострові до міжнародних організацій. Про це повідомив представник уповноваженого з дотримання прав жителів АР Крим і Севастополя Ісмаіл Халіков на своїй сторінці у Facebook.

Він зазначив, що Україна звернулася до ООН, Організації з безпеки і співпраці в Європі, Червоного Хреста і Всесвітньої організації охорони здоров'я.

— З'явилася інформація, що концентрація сірчастого ангідриду в повітрі перевищила норму. Однак, наскільки ця норма перевищена, ніяких даних немає, — йдеться у повідомленні.

Ісмаіл Халіков нагадав, що жителі окупованих Армянська і Красноперекопська скаржилися на наліт жовтого відтінку, схожий на іржу.

— Практично одразу в лікарнях у декілька разів підвищилася кількість звернень громадян. Основні скарги — кашель, запалення слизової рота, носа, горла і очей. Дивує, що діагноз, який всім ставлять — ГРЗ або алергія. В аптеках дефіцит абсорбентів, марлевих пов'язок і антигістамінних препаратів. Те, що у містах екологічна катастрофа, видно неозброєним оком: металеві речі продовжують вкриватися іржею, дерева масово скинули листя (частина з них має вигляд як вицвіти), у повітрі стоїть стійкий запах кислоти, на газонах подекуди лежать мертві птахи.

Раніше повідомлялося, що кислотні викиди в Армянську в окупованому Криму сталися через те, що біля заводу «Кримський титан» знаходиться кислотне озеро, яке накрило випарами територію площею 27 кілометрів. Кислотне озеро виділяє випари через нестачу прісної води, оскільки озеро не розбавляли після того, як Україна перекрила Північно-Кримський канал.

QHA