КИЇВ (QHA) -

В Україні й світі 9 серпня відзначають Міжнародний день корінних народів, у зв'язку з чим президент України Петро Порошенко доручив дипломатам підготувати нову резолюцію щодо Криму до наступної сесії Генасамблеї ООН. Про це глава держави повідомив на своїй сторінці у Facebook.

Президент зазначив, що Україна продовжує боротися «за деокупацію Криму і свободу кримськотатарського народу».

— Я дав доручення дипломатам готувати нову резолюцію щодо Криму на наступну сесію Генасамблеї ООН, щоб зупинити будь-які спекуляції щодо статусу Криму. Генасамблея вже неодноразово підтримала позицію України, зокрема щодо порушення прав кримських татар, тому позиція цивілізованого світу залишається незмінною: «Крим — це Україна»!, — написав він.

Глава держави підкреслив, що кримськотатарський народ наразі в умовах російської окупації переживає утиски.

— Ми робимо усе, щоб наблизити той час, коли корінний народ кримські татари — у подальшому плекатимуть унікальні традиції своїх предків у вільному українському Криму.

Як повідомляло QHA, Петро Порошенко 8 серпня провів телефонні перемовини з державним секретарем США Майком Помпео, під час яких обговорив агресію Росії і деокупацію Криму. Сторони домовилися продовжувати рух від політики невизнання анексії до політики деокупації півострова. При цьому, санкції проти РФ діятимуть до тих пір, поки не буде відновлено суверенітет і територіальну цілісність України.

QHA