КИЇВ (QHA) -

Україна планує подати до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) позови проти Російської Федерації за військову агресію, яка триває на Донбасі.

Як передає кореспондент QHA, про це повідомив міністр юстиції Павло Петренко сьогодні в інтерв’ю журналістам.

Павло Петренко додав, що поки що не визначено, в якій формі подаватимуться документи — у вигляді окремих заяв чи як доповнення до вже наявних позовів України в ЄСПЛ. Йтиметься про агресію після осені 2015 року, оскільки наявні в ЄСПЛ справи охоплюють період з весни 2014 — літо 2015 рр.

— Скоріше за все, це будуть окремі заяви України проти Російської Федерації, за ті періоди, що не охоплені попередніми п'ятьма справами.

Міністр також повідомив, що Мін'юст збирається презентувати відповідну інформацію і частину доказової бази, яка дозволена регламентом Європейського суду, наприкінці вересня — на початку жовтня цього року.

Нагадаємо, починаючи з 2014 року Україна подала до ЄСПЛ 5 позовів до Росії за незаконну анексію Криму і агресію на Донбасі: перша (лютий – вересень 2014 р.) і друга (осінь 2014 – літо 2015 рр.) «кримські» справи — за порушення прав людини під час анексії та під час окупації Криму; перша і друга справи за порушення прав людини при здійсненні агресії на Донбасі, а також справа щодо незаконного вивезення Росією українських дітей-сиріт і дітей-інвалідів з непідконтрольних уряду районів Донбасу в 2014 році.

Але 27 червня 2018 року ЄСПЛ за клопотанням української сторони об’єднав провадження по міждержавним заявам України проти Росії у два великих провадження: щодо Криму і Донбасу. Отже, замість п’яти справ Україна проти РФ в ЄСПЛ залишилися три (заява щодо вивозу дітей з Донбасу до РФ залишилася в самостійному провадженні).

QHA