КИЇВ (QHA) -

Україна подала до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) новий міждержавний позов проти Росії. Про це повідомили у прес-службі Міністерства юстиції України на сторінці у Facebook.

Зокрема, у новому позові йдеться про переслідування громадян України за різними кримінальними обвинуваченнями, а також про порушення прав українців, яких незаконно утримують на території РФ і окупованого Криму.

— Ми зібрали величезну кількість доказів того, що російська влада порушує норми Конвенції з прав людини щодо заборони тортур, порушень прав на свободу та особисту недоторканність, справедливий суд, свободу слова, зібрань, — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, починаючи з 2014 року Україна подала до ЄСПЛ п'ять позовів щодо Росії за незаконну анексію Криму і агресію на Донбасі: перша (лютий – вересень 2014 року) і друга (осінь 2014 — літо 2015) «кримські» справи — за порушення прав людини під час анексії та окупації Криму; перша і друга справи за порушення прав людини під час здійснення агресії на Донбасі, а також справа про незаконний вивіз Росією українських дітей-сиріт і дітей-інвалідів з непідконтрольних уряду районів Донбасу в 2014 році.

Пізніше, 27 червня 2018 року, клопотанням української сторони ЄСПЛ об'єднав провадження за міждержавними заявами України проти Росії у два великих провадження: щодо Криму і Донбасу. Так, замість п'яти справ України проти РФ в ЄСПЛ залишилося три, оскільки заява з вивезення дітей з Донбасу в РФ залишилася у самостійному провадженні.

Раніше глава Мін'юсту Павло Петренко заявив, що Україна планує подати до ЄСПЛ позови проти РФ за військову агресію, яка триває на Донбасі.

QHA