КИЇВ (QHA) -

Україна подасть на розгляд Генеральної асамблеї ООН нові резолюції щодо ситуації з правами людини в окупованому Росією Криму.

Про це заявив глава української делегації в ООН Володимир Єльченко.

За словами дипломата, резолюції такого роду мають своєрідну еволюцію, так як з часом змінюються обставини.

— В Росії розуміють: те, що напише місія, відвідавши Крим, буде для них мати ще страшніші наслідки, ніж якщо не пускати туди цю місію. Отже, повертаючись до резолюції ГА ООН щодо Криму: так, буде і третя, і четверта, і п'ята. Хотілося б, щоб їх не було 50 або 100 — сподіваюся, питання про повернення Криму буде вирішено раніше, — сказав Єльченко.

Володимир Єльченко сподівається, що окупаційна влада допустить моніторингову місію ООН в Крим.

— Питання не в запрошенні, воно може бути від кого завгодно. ООНівська місія не поїде в Крим, не маючи дозволу України. Ми цей дозвіл апріорі дамо, питання тільки у тому, які будуть умови відправки такої місії, — сказав дипломат.

Нагадаємо, раніше моніторингова місія Організації Об'єднаних Націй повідомила, що в анексованому Криму з середини серпня до середини листопада 2017 року російські силовики заарештували 49 кримських татар.

Управління Верховного комісара ООН з прав людини на основі резолюцій Генеральної асамблеї ООН продовжує спостерігати, документувати і звітувати про факти, пов'язані з правами людини в Криму.

QHA