ПРАГА (QHA) -

Посольство України в ЧР висловлює рішучий протест у зв'язку із незаконним відвідуванням депутатом Європарламенту від Комуністичної партії Чехії і Моравії Яроміром Коглічеком і сенатором Сенату Ярославом Доубравой окупованої Росією території Автономної Республіки Крим для участі у так званому Ялтинському економічному форумі, повідомляє МЗС України.

За повідомленням зовнішньополітичного відомства, це вже не перше порушення українського законодавства під час відвідування окупованої території.

Дипломати зазначили, що Київ розглядає такі дії чеських політиків як свідому і демонстративну зневагу до міжнародного права, а тому вони, безумовно, не залишаться без реакції України.

— Хотіли б нагадати у зв'язку із цим, що порушення порядку в'їзду на окуповані території України є порушенням українського законодавства, яке передбачає як адміністративну, так і кримінальну відповідальність, — йдеться у повідомленні.

Особливе обурення в України викликали висловлені євродепутатом в інтерв'ю російським ЗМІ заклики до порушення режиму санкцій у відношенні Криму і Севастополя, введених ЄС у зв'язку із незаконною анексією цих українських територій Росією, а також його "рекомендації" підприємцям про те, як ці санкції можна обійти, тобто, по суті, порушити чеське і європейське законодавство.

— Сподіваємося, що компетентні органи Чеської Республіки у зв'язку із цим звернуть увагу на ті чеські компанії, діяльність яких в Криму, в обхід санкцій, лобіює Я. Коглічек та деякі інші чеські політики. Закликаємо також керівництво Сенату засудити незаконні дії сенатора Я. Доубрави, які суперечать офіційній позиції Чеської Республіки з підтримки територіальної цілісності України і невизнання анексії Росією Автономної Республіки Крим і Севастополя, — відзначили у посольстві України в Чехії.

Нагадаємо, всі учасники IV «Міжнародного економічного форуму» в окупованій Росією Ялті потрапили до списку іноземців, які незаконно відвідали півострів.

У Прокуратурі АРК відзначили, що перебування іноземців на півострові Крим та участь у так званому «IV Ялтинському міжнародному економічному форумі» є свідченням підтримки агресії Російської Федерації проти України.

Джерело: МИД

QHA