КИЇВ (QHA) -

У рамках кримінального провадження щодо ведення агресивної війни українські правоохоронні органи повідомили про підозру 11 особам, 8 обвинувальних актів спрямовано до суду і 1 особа опинилася за ґратами.

Як передає кореспондент QHA, про це повідомив сьогодні на прес-конференції Андріан Алексєєв — прокурор відділу нагляду за додержанням законів і виконанням судових рішень у кримінальному провадженні управління з розслідування злочинів проти основ національної безпеки України Головної військової прокуратури Генеральної прокуратури України.

За словами Алексєєва, про підозру повідомляють як проросійським бойовикам, так і російським військовослужбовцям різного ґатунку, винних у розв’язуванні агресивної війни на Донбасі та окупації Криму. Окрім того, проводиться очне і заочне притягнення до кримінальної відповідальності.

— Вісім обвинувальних актів за чотири роки — це дійсно доведені й встановлені факти щодо яких проведені усі слідчі дії в рамках провадження за ст 437-438 Кримінального кодексу за порушення законів і звичаїв війни і ведення агресивної війни. Окрім того, є маса направлень до суду за вчинення інших злочинів, зокрема за терористичну діяльність та інші злочини, вчинені на Донбасі. Є маса російських офіцерів, які притягнуті до відповідальності заочно, і вони є серед цих 8 справ. З часу утворення нашого управління до кримінальної відповідальності притягнуто 99 осіб у т.ч. 68 громадян РФ.

Наприклад, про підозру було повідомлено ватажку НЗФ "Сомалі" Михайлу Толстих (Гіві), голові "Всєвєлікого войська донського" терористу ЛНР, громадянину РФ Миколі Козіцину. Представник прокуратури зауважив, що розгляд судами справи щодо Толстих триває, оскільки відсутні об'єктивні докази і підтвердження смерті цього фігуранта.

Представник військової прокуратури також навів приклад засудження члена незаконного збройного формування. Так свого часу було повідомлено про підозру учаснику терористичної організації ДНР Сергію Пилипенку (позивний «Крутий») за фактом незаконного утримання і конвоювання полонених військовослужбовців ЗСУ, які незаконно утримувалися в будівлі СБУ в Донецьку. 11 лютого 2017 року Пилипенка затримали у Слов'янську і 1 червня минулого року Слов'янський міжрайонний суд засудив його до 10 років позбавлення волі.

Серед заочно притягнутих до відповідальності за ведення агресивної війни на Донбасі росіян, представник військової прокуратури назвав такі відомі прізвища: міністр оборони РФ Сергій Шойгу, два його заступники Дмитро Булгаков і Микола Панков, начальник ГШ РФ Валерій Герасимов, перший заступник НГШ РФ генерал-полковник Микола Богдановський.

У зв'язку з окупацією Криму повідомлено про підозру командувачу ЧФ РФ адміралу Олександру Вітку, колишньому уповноваженому президента РФ в Кримському федеральному окрузі Олегу Белавенцеву, раднику президента РФ Сергію Глазьєву, заступнику командувача ВМС РФ Олександру Федотенкову, керівнику штабу ЧФ РФ віце-адміралу Олександру Носатову.

Також, 1 березня поточного року, про підозру було повідомлено голові й 18 суддям Конституційного суду РФ. Повідомлення зроблено за результатом розслідування Головною військовою прокуратурою кримінальної справи за ч 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 Кримінального кодексу України (пособництво в умисних діях, вчинених з метою зміни меж території і державного кордону України).

Андріан Алексєєв також додав, що прокуратура тісно співпрацює з Міжнародним кримінальним судом у розслідуванні злочинів на Донбасі.

Раніше повідомлялося, що проросійські бойовики за час війни створили на окупованому Донбасі понад 120 катівень, в яких незаконно утримуються українські військовополонені та цивільні громадяни.

QHA