ВІДЕНЬ (QHA) -

Українське представництво попросило Організацію з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) звернути особливу увагу на ситуацію з порушенням прав людини в окупованому Криму, і вжити заходів.

Таку заяву зробив постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Ігор Прокопчук на засіданні Постійної ради ОБСЄ. Текст заяви опублікований на сайті українського МЗС.

— Ми закликаємо головування ОБСЄ та інститути ОБСЄ використовувати всі наявні в їхньому розпорядженні засоби для моніторингу, документування та реагування на ситуацію з правами людини в незаконно окупованому Криму.

За словами українського дипломата, ситуація з правами людини у Криму і Севастополі, окупованих Росією, залишається тривожною.

Ми засуджуємо цілеспрямовані і наполегливі репресії з боку окупаційної влади щодо тих, хто виступає проти незаконної окупації півострова.

Прокопчук нагадав, що прокремлівська «влада» у Криму не дозволила кримським татарам провести жалобні заходи, присвячені жертвам Депортації. Також він вказав на політично вмотивовані переслідування Росією кримчан Ахтема Чийгоза, Ільмі Умерова, Миколи Семени, Володимира Балуха, а також викраденого Ервіна Ібрагімова.

З початку незаконної окупації Криму Росією стало відомо про зникнення понад 20 активістів, здебільшого кримських татар. Ми знову наполегливо закликаємо Російську Федерацію як державу-окупанта взяти на себе відповідальність за припинення всіх порушень прав людини на півострові і надати вільний і безумовний доступ для постійного міжнародного моніторингу у Криму.

Як повідомляло QHA, адвокат Еміль Курбедінов нещодавно заявив, що, незважаючи на об'єктивні загрози і ризики, не має наміру припиняти свою діяльність щодо захисту прав політично переслідуваних активістів, журналістів і мусульман у Криму.

ФОТО: інтернет

QHA