КИЇВ (QHA) -

Міністерство закордонних справ України закликало Міжнародний суд ООН підтвердити, що Росія зобов'язана скасувати заборону діяльності Меджлісу кримськотатарського народу відповідно до наказу від 19 квітня 2017 року.

Відповідне звернення МЗС направило до суду сьогодні, 24 квітня.

— Минув рік і, незважаючи на чіткі приписи наказу, РФ продовжує здійснювати заборону і перешкоджати діяльності Меджлісу. Вже зрозуміло, що Росія не збирається скасовувати дію дискримінаційного заборони діяльності Меджлісу, — йдеться у заяві

Україна принципово не згодна з такою позицією: текст наказу є абсолютно чітким, зрозумілим і вимагає негайної відміни заборони.

— У зв'язку із цим Україна звертається до Міжнародного суду ООН з проханням виконати свої судові повноваження і підтвердити, що Росія зобов'язана скасувати заборону діяльності Меджлісу відповідно до наказу Міжнародного суду ООН від 19 квітня 2017 про застосування тимчасових заходів, — йдеться у заяві МЗС.

Окрім цього, наказ МС ООН зобов'язує Росію забезпечити доступ до освіти українською мовою і запобігати усім формам расової дискримінації.

Україна знову підкреслює, що дії Російської Федерації не відповідають нормам міжнародного права.

— Звертаємося до міжнародного суспільства із закликом наполягати на тому, щоб Російська Федерація дотримувалася норм міжнародного права, включно з виконанням обов'язкових наказів Міжнародного суду ООН, — резюмує МЗС.

Раніше повідомлялося, що делегація Меджлісу кримськотатарського народу взяла участь в 17-й сесії Постійного форуму ООН з питань корінних народів, який відбувся у Нью-Йорку з 16 — 19 квітня.

QHA