ВІДЕНЬ (QHA) -

У заяві, озвученій 31 серпня 2017 р. заступником постійного представника України при міжнародних організаціях у Відні Ігорем Лоссовським, зокрема, йдеться про те, що російська агресія, що почалася з незаконної окупації і спроби анексії Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, продовжує забирати людські життя.

З часу останнього засідання ПК гібридні російські сили порушили режим припинення вогню приблизно тисячу разів, з яких 25% були здійснені забороненим Мінськом озброєнням. 22 українських військовослужбовців були вбиті і 117 поранені.

У заяві також констатується, що остання спроба встановити всеосяжне і стійке припинення вогню (припинення вогню з півночі 25 серпня з нагоди початку навчального року) строго дотримується українськими військовослужбовцями, в той час як СММ продовжує реєструвати регулярні збройні провокації російськими гібридними силами уздовж лінії зіткнення на Донбасі .

- З огляду на масштабні військові навчання «Захід-2017», які повинні відбутися у вересні в Росії і Білорусі в безпосередній близькості від українських кордонів, ситуація з безпекою на Донбасі, яка залишається крихкою і нестійкою, може різко загостритися російською стороною в будь-який момент, - йдеться в заяві.

У заяві також вказується на триваючі кричущі порушення суверенітету і територіальної цілісності України з боку Російської Федерації. Зокрема, мова йде про підписаний 30 липня президентом Росії законопроект, що спрощує процедуру отримання російського громадянства для громадян України, відповідно до якого бажаючим отримати його більше не потрібно надавати російській владі сертифікацію від української влади про те, що вони відмовляються від свого українського громадянства.

Крім того, щодо відвідування 4 і 18 серпня прем'єр-міністром і президентом Росії відповідно тимчасово окупованої Автономної Республіки Крим і Севастополя, вказано на неприпустимість присутності російських офіційних осіб в міжнародно визнаних кордонах України без попередньої згоди української влади.

У заяві України також підкреслюється вимога обміняти всіх заручників і незаконно утримуваних осіб, за принципом «всіх на всіх», це залишається ще одним зобов'язанням по Мінським угодами, які Росія не виконує.

Щонайменше 140 українців є заручниками незаконних збройних формувань, підтримуваних Росією, в деяких районах Донецької та Луганської областей України, ще 15 українців незаконно затримані в РФ, а також не менше 29 в Криму, окупованому Росією, і їх права і основні свободи явно ігноруються.

- За останній місяць було оголошено не менше п'яти політично мотивованих вироків на ув'язнення, в Криму заарештовано або оштрафовано сім чоловік. Масові обшуки та арешти кримських татар стали повсякденними в Криму.

27 липня Верховний суд Росії збільшив термін тюремного ув'язнення строком від 12 до 15 років для громадянина України Руслана Зейтуллаева, який був незаконно засуджений за сфабрикованим звинуваченням.

4 серпня російський окупаційний суд Криму засудив громадянина України Володимира Балуха також за сфабрикованим звинуваченням майже 4 роки тюремного ув'язнення виключно за його громадянську позицію і мирний протест проти незаконної окупації його рідної землі, йдеться в заяві.

14 серпня 2017 року МЗС України висловило категоричний протест і обурення ще однією хвилею політичних репресій і порушень прав людини з боку Кремля щодо громадян України.

- Ми закликаємо міжнародне співтовариство активізувати політичний і дипломатичний тиск на Росію, щоб звільнити незаконно затриманих громадян України і припинити широкомасштабні порушення прав людини в окупованому Криму і на Донбасі, - йдеться в заяві.

ФОТО: інтернет

QHA