ВІДЕНЬ (QHA) -

Вирок Володимиру Балуху — це навмисна помста за голодування, яке розпочав активіст декілька місяців тому, заявив заступник постійного представника України при міжнародних організаціях у Відні Євген Філіпенко на засіданні Постійної ради ОБСЄ, вчора 12 липня. Про це повідомляє МЗС України.

За словами Філіпенка, в анексованому Криму посилилися політичні репресії, через що необхідно посилити політико-дипломатичний та економічний тиск на Москву.

Дипломат зазначив, що Балух отримав свій термін через те, що вивісив український прапор на своїй оселі, а незабаром був визнаний винним в абсурдних звинуваченнях, нібито за побиття глави ІТТ в Криму, отримавши у цілому 5-річний термін позбавлення волі.

— У зв'язку із цим, ми ще рез відзначаємо, що у спільній заяві 20 саміту Україна – ЄС, лідери Європейського Союзу закликали негайно звільнити усіх незаконно затриманих і визнаних винними в РФ і на кримському півострові громадян України. Сьогодні РФ продовжує утримувати за гратами більше 60 українських політичних в'язнів, включаючи Олега Сенцова, Володимира Балуха, Олександра Кольченка, Станіслава Клиха, Романа Сущенка, Сервера Мустафаєва і Узеіра Абдуллаєва.

До сьогодні численні звернення залишаються без відповіді з боку РФ, — сказав він.

Філіпенко закликав владу Росії припинити незаконну окупацію Криму і Севастополя, а також агресію на сході України, включаючи виведення військових формувань і дотримуватися Мінських угод.

Нагадаємо, раніше посольство США в Україні розповсюдило заяву, в якій зазначає, що Балуха засудили за сумнівними обвинуваченнями. У посольстві заявили, що Росія має негайно звільнити українських політв'язнів.

QHA повідомляло, що Володимира Балуха засудили до п'яти років позбавлення волі. «Суд» в окупованому Криму засудив українського політв'язня до відбування покарання у колонії загального режиму, а також наклав штраф 10 000 рублів.

QHA