ВІДЕНЬ (QHA) -

Україна під час засідання Постійної ради ОБСЄ у Відні (Австрія) висловила протест діям Росії проти українського режисера Олега Сенцова та інших українських політв'язнів. Про це повідомив заступник постійного представника України при міжнародних організаціях у Відні Ігор Лоссовський, заяву якого опублікували на сайті Міністерства закордонних справ (МЗС) України.

— Сьогодні ми знову висловлюємо рішучий протест проти неправомірних дій Російської Федерації щодо Олега Сенцова і багатьох інших українських громадян, які стали об'єктами кримінального переслідування з боку російської влади за їхню протидію російської окупації Криму, — йдеться у повідомленні.

Представник України висловив занепокоєння щодо стану здоров'я Олега Сенцова, який голодує вже більше 100 днів.

Лоссовський також згадав інших політв'язнів, яких утримують в Росії і окупованому Криму, зокрема, кримського фермера Володимира Балуха.

— Ці особи ніколи не робили ніякого злочину, їх заарештували за сфабрикованими звинуваченнями на підставі фальшивих «зізнань», отриманих під тортурами, за допомогою неправдивих показів свідків і підкинутих боєприпасів.

QHA повідомляло, що у США збирають підписи під петицією із закликом до адміністрації президента США прискорити звільнення Олега Сенцова. Якщо до 8 вересня таке звернення підтримає 100 тисяч чоловік, то в адміністрації Білого дому зобов'язані зробити офіційну заяву з питання українського політв'язня.

Нагадаємо, раніше перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко заявила, що в українських політв'язнів Олега Сенцова і Володимира Балуха погіршився стан здоров'я. Віце-спікер зазначила, що Кремль не зацікавлений у вирішенні проблем з політв'язнями.

QHA