НЬЮ-ЙОРК (QHA) -

Рада безпеки ООН прийняла резолюцію 2370 (2017) про запобігання потрапляння зброї до рук терористів, спрямовану на запобігання постійної загрози виготовлення, зберігання, передачі, придбання або використання зброї терористичними групами, інформує Постійне представництво України при ООН.

— Міжнародний режим, покликаний припинити поставки зброї терористам, стикається з проблемою, коли держави, які повинні його дотримуватися, насправді порушують свої міжнародні зобов'язання та обіцянки, — йдеться в заяві.

Українська делегація зазначила, що одним з таких найбільш красномовних випадків у наш час є триваючий потік на окуповані території на сході України всіх видів систем зброї з сусідньої держави.

— Понад 400 бойових танків, 840 бронетранспортерів, 200 багаторазових ракетних комплексів, 730 артилерійських систем і 400 одиниць ППО було надано терористичним організаціям, — підкреслюється в заяві.

Україна нагадала, що ця зброя була використана для безлічі терористичних атак, у тому числі, катастрофи рейса MH17 малайзійських авіаліній над Донбасом.

— Як терористичні організації в Україні отримували зброю, кількість якої часто перевершує запаси озброєнь багатьох держав на європейському континенті? Або чому у терористів не закінчується паливо і боєприпаси? — поставила риторичне запитання українська делегація в ООН.

Раніше міністерство закордонних справ України виступило із заявою-протестом у зв'язку з активізацією дій Росії на Донбасі та інтенсивними атаками з боку проросійських військ, у тому числі з використанням танків, самохідних артилерійських установок, реактивної артилерії та мінометів.

Як раніше повідомляло QHA, постійний представник України в ООН від імені МЗС вимагає від РФ припинити чергову ескалацію конфлікту на Донбасі.

ФОТО: інтернет

QHA