НЬЮ-ЙОРК (QHA) -

Необхідно збільшувати тиск на Росію, поки вона не припинить агресію проти України, Грузії, Молдови та інших країн. Про це 6 серпня пыд час проведення заходів, присвячених 10-й річниці початку російсько-грузинської війни, повідомив тимчасовий повірений України при ООН Юрій Вітренко.

Він зазначив, що ООН потрібно бути більш активними у вирішенні конфліктів, створених РФ в сусідніх країнах.

— Незважаючи на наявність відповідних механізмів, таких як Женевські міжнародні дискусії, Нормандський формат або Тристороння контактна група, Рада Безпеки ООН і Генасамблея мають продемонструвати значно потужнішу позицію щодо конфліктів і збільшити тиск на Росію.

За словами Вітренко, міжнародне співтовариство має «поєднувати дипломатичні інструменти з набагато більш потужними цільовими санкціями, а також ізоляцією російських політичних лідерів і олігархів».

При цьому, необхідна послідовна політика міжнародної спільноти щодо російської окупації, щоб забезпечити мирне вирішення конфліктів.

— Першим кроком має стати деокупація грузинських і українських територій, скасування визнання так званої незалежності Абхазії та Південної Осетії і виконання усіх інших зобов'язань за чинними угодами.

Вітренко наголосив, що окупаційна влада РФ має зобов'язання перед жителями Криму, Донбасу, Абхазії та Південної Осетії з міжнародного права.

— Вона (Росія — ред.) несе повну відповідальність за наслідки своїх міжнародно-протиправних дій і заплатить сповна за ту шкоду, яку заподіяла.

QHA повідомляло, що Міністерство закордонних справ України закликало міжнародне співтовариство продовжувати тиск на Росію, щоб «не допустити повторення трагедії 1944 року». У відомстві також вимагають від РФ припинити порушення прав людини в анексованому Криму.

Джерело: Укрінформ

QHA