БЄЛГРАД (QHA) -

Посольство України в Белграді обурилося візитом депутата Державної думи від анексованого Криму та екс-прокурора окупованого півострова Наталії Поклонської до парламенту Сербії.

Посол України Олександр Олександрович заявив, що Київ чекає від сербського уряду засудження зустрічі з Поклонською, на якій були присутні також депутати правлячої коаліції.

— Той, хто закликає до знищення територіальної цілісності, державної зради, порушення основних прав людини і незаконного переслідування, розглядається сербськими представниками як особа для співпраці. Що дізнається сербський народ від такої людини? І, що ще гірше, який сербський народ буде мати вигляд в очах українців? — запитали в посольстві України.

Як відомо, Поклонська, яка знаходиться під санкціями ЄС і США, зустрілася з членами діаспорного комітету в парламенті Сербії. Прибула колишній горе-прокурор у Белград на запрошення лідера ультранаціоналістичної партії "Двері" Бошко Обрадовіча, який був в анексованому Криму минулого тижня.

Візит Поклонської в Сербію став її першим офіційним візитом як депутата Держдуми. У парламенті Сербії Поклонська звинувачувала Україну в серйозних злочинах і говорила, що Крим — це Росія, а Косово — це Сербія.

Нагадаємо, раніше МЗС Сербії різко розкритикувало посла України Олександра Олександровича за його висловлювання про повне підпорядкування Белграда Москві.

Держсекретар міністерства Івіца Тончев заявив, що скандальне інтерв'ю Олександровича показує, що українське посольство все більше працює на погіршення відносин між Сербією і Росією.

QHA