КИЇВ (QHA) -

Доля громадян Російської Федерації, які зараз масово приїжджають жити до окупованого Криму, буде остаточно вирішена після відновлення суверенітету України над півостровом.

Таким чином лідер кримськотатарського народу, народний депутат України Мустафа Джемілєв відповів агентству QHA на запитання, якою буде позиція України після звільнення Криму по відношенню до сотень тисяч російських громадян, які зараз приїжджають до Криму на постійне проживання.

За словами Джемілєва, наразі українські законодавці поки не розробили якогось законодавчого акту щодо цього питання. Однак він наголосив, що ці росіяни приїхали на півострів, який є територією України, під час окупації його Росією, з країни-окупанта і без згоди України. Виходячи з цього, в подальшому буде формуватись і ставлення до них в українській державі. Чи це буде обмеження в правах, чи депортація з півострова – буде вирішено після відновлення українського суверенітету над Кримом.

— Зрозуміло, що ці люди переїхали на окуповану територію, не отримавши згоди України. Зрозуміло, що ніхто їм українського громадянства давати не буде, вони будуть позбавлені виборчих прав і будуть розглядатися, як громадяни іншої держави. Чи будуть вони депортовані з Криму чи ні – ми будемо дивитись після деокупації. Логіка полягає в тому, що не може бути й мови, щоб розглядати їх як повноправних громадян України, тому що вони прийшли до Криму в часи окупації.

Раніше в інтерв’ю агентству QHA Мустафа Джемілєв розповів, що Росія проводить послідовну політику витіснення з півострова корінного народу Криму - кримських татар, а також етнічних українців, і заміщення їх громадянами Російської Федерації. За його словами, з початку окупації на півострів приїхало від 850 тисяч до 1 мільйона росіян.

Варто зазначити, що навіть разові відвідування Криму без отримання дозволу у відповідних державних органах України розглядаються як порушення українського законодавства і тягне за собою можливу заборону на в'їзд до України. Так, Державна прикордонна служба України (ДПСУ) заборонила в'їзд до країни близько 1,5 тис. іноземців через відвідування ними окупованого Криму.

QHA