КИЇВ (QHA) -

Міністерство закордонних справ України планує впровадити програму "ДРУГ" (добровільна реєстрація українських громадян за кордоном).

Про це повідомив держсекретар МЗС України Андрій Заєць.

За його словами, додаток можна завантажити у смартфон і зареєструватися виїжджаючи за кордон.

— Він дозволяє, якщо на території цієї країни виникає якась надзвичайна ситуація, отримувати автоматичне розсилання посольства, попередження, куди йти, що робити, чого не робити, — сказав Заєць.

Він зазначив, що система дасть більш чітке уявлення про кількість українських громадян, які перебувають на території тієї чи іншої країни.

— Торік, коли в Туреччині відбулася спроба військового перевороту, було дуже важко оцінити реальну кількість громадян України, які перебувають в цій країні. Більш-менш реальну цифру ми отримали тільки від операторів мобільного зв'язку (хоча і вони показали тільки цифру тих, хто підлючився до роумінгу), додав він.

Раніше QHA повідомляло, що українці увійшли в п'ятірку легально працевлаштованих у Німеччині.

Найбільший показник довіри європейців до українців це так звана "блакитна карта", яка дає можливість працевлаштувати висококласних фахівців у Німеччині.

Нагадаємо, після того як 11 червня для громадян України запрацював безвізовий режим з Євросоюзом, український кордон за біометричними паспортами перетнуло 236 тисяч українців.

Джерело: LB

QHA