ГААГА (QHA) -

Україна очікує від Російської Федерації невідкладного виконання рішення Міжнародного суду ООН про обмежувальні заходи щодо припинення расової дискримінації щодо національних меншин в анексованому Криму і закликає міжнародну спільноту ретельно стежити за виконанням цього рішення. Про це на своїй сторінці в Фейсбук повідомила представник України в суді ООН Олена Зеркаль.

Дипломат нагадала, що суд ввів обмеження, щоб сторони не ускладнювали винесення рішення новими епізодами правопорушень.

— Міжнародний Суд ООН визнав обґрунтованість позиції України і зобов'язав Російську Федерацію вжити заходів для припинення та недопущення подальших порушень Конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

Зокрема, щодо ситуації в Криму Суд ООН наказав Російській Федерації:

1. Утриматися від збереження або накладення нових обмежень на можливості кримськотатарської спільноти зберігати свої представницькі інститути, включаючи Меджліс кримськотатарського народу.

2. Забезпечити доступність освіти українською мовою.

Суд також зобов'язав обидві сторони утримуватися від дій, які б погіршували, і, відповідно, розширювали предмет спору або ускладнювали його рішення.

Представник України зазначила, що винесене рішення про порушення Росією Конвенції про фінансування тероризму є позитивним, враховуючи такі аспекти:

— Суд підтримав позицію України в тому, що події, які вона представила, підпадають під дію Конвенції;

— Суд підтримав позицію України щодо дотримання досудової процедури;

— Суд формально визнав prima facie (попередня) юрисдикцію щодо цієї Конвенції;

— Суд визнав недостатніми докази «правдивості для застосування» (plausibility) прав.

Зеркаль заявила, що Україна продовжує готувати комплекс доказів для слухань по суті. Вона зазначила, що суд сам проявив ініціативу, закликавши сторони працювати над повним виконанням Мінського пакету заходів.

Україна очікує, що Росія невідкладно почне виконувати рішення суду і закликає міжнародне співтовариство простежити за його виконанням, залучаючи РФ до відповідальності за можливі порушення щодо цього рішення.

— Ми очікуємо, що Російська Федерація невідкладно і в повній мірі буде виконувати рішення суду і припинить порушення міжнародного права відносно України.

Ми закликаємо все міжнародне співтовариство дуже ретельно стежити за виконанням Росією рішення про кваліфікацію і залучити Росію до відповідальності за кожен факт порушення цього рішення.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, 19 квітня Міжнародний суд ООН погодився на введення обмежувальних заходів для Росії щодо порушення Конвенції про расову дискримінацію для захисту національних меншин в анексованому Криму.

У той же час, суд відмовив у тимчасових заходах проти РФ за порушення конвенції про заборону фінансування тероризму.

ФОТО: інтернет

QHA