СТАМБУЛ (QHA) -

Заступник міністра закордонних справ, голова Національної комісії України у справах ЮНЕСКО Сергій Кислиця 12 травня взяв участь у зустрічі керівників національних комісій у справах ЮНЕСКО країн Південно-Східної Європи у Стамбулі. Про це повідомляє прес-служба українського МЗС.

Сергій Кислиця під час зустрічі привернув увагу до погіршення ситуації на території окупованого Криму у сфері компетенції Організації та закликав активізувати співпрацю для впровадження постійного моніторингу ситуації на півострові.

— Світ не повинен закривати очі на грубі порушення прав людини у Криму. Ми закликаємо національні комісії у справах ЮНЕСКО, уряди країн Південно-Східної Європи тримати питання Криму в полі зору і не дозволити, щоб на незаконно окупованому півострові панували безкарність і беззаконня, зазначив Сергій Кислиця.

У зустрічі взяли участь керівники Нацкомісії у справах ЮНЕСКО Албанії, Болгарії, Боснії та Герцеговини, Республіки Македонія, Румунії, Сербії, Словенії, Туреччини та України.

За результатами заходу досягнута домовленість про розробку дорожньої карти співпраці країн Південно-Східного регіону в рамках ЮНЕСКО.

Заступник міністра також провів консультації з міністром культури і туризму Набі Авджі та Головою Національної комісії Туреччини у справах ЮНЕСКО.

Нагадаємо, в цей день, 12 травня 1954 року Україна приєдналася до спеціалізованої установи Організації Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури ЮНЕСКО.

ФОТО: інтернет

QHA