НЬЮ-ЙОРК (QHA) -

Україна подасть на розгляд до Третього комітету ООН резолюцію «Положення про права людини в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі».

Про це повідомила віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе.

— Ми закликаємо міжнародне співтовариство послідовно реагувати на цинічні порушення прав людини в Криму і посилити політичний та дипломатичний тиск на Кремль з метою забезпечення повернення держави-агресора до поваги положень міжнародного права, — заявила вона під час заходу, присвяченого ситуації з правами людини в Криму, в офісі ООН у Нью-Йорку.

Вона зазначила, що голосування за прийняття резолюції пройде у другій половині листопада 2017 року.

— Сьогодні я хочу ще раз підтвердити позицію України: ми не торгуємо територією, як і нашими громадянами, за гроші, нафту або газ. Тому деокупація Криму, як і інших тимчасово окупованих територій, є нашим абсолютним пріоритетом, — додала Климпуш-Цинцадзе.

На заході, присвяченому ситуації з правами людини в Криму, постійний представник України при ООН Володимир Єльченко зазначив, що Міжнародний суд зобов'язав РФ припинити утиски прав кримськотатарського народу, а також забезпечити освіту українською мовою.

Єльченко також закликав ООН реагувати на невиконання Росією рішення Міжнародного суду щодо порушення прав людини в Криму.

QHA повідомляло, що представники української влади звернулися до Ради Європи із закликом захистити права людини в Криму.

14 жовтня в Криму пройшла велика кількість одиночних пікетів проти незаконних дій російської влади щодо кримських татар. Більше 34 осіб було затримано. Україна закликала Раду Європи вжити заходів з приводу численних порушень прав людини в окупованому Криму.

Джерело: Інтерфакс-Україна

QHA