КИЇВ (QHA) -

Уряд України внесе на розгляд Ради з питань національної безпеки і оборони (РНБО) ще декілька юридичних осіб, до яких необхідно застосувати санкції за незаконне будівництво Керченського мосту. Про це повідомляється на сайті Міністерства з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб (МінТОТ).

Таке рішення ухвалив Кабмін на засіданні 29 серпня.

У відомстві зазначили, що ініціювали питання застосування санкцій до 19 юридичних осіб, причетних до незаконного будівництва.

— Зокрема, до санкційних списків потрапили такі компанії як ТОВ «Стройгазмонтаж» (виконавець з проектування і будівництва), його дочірня компанія ТОВ «СГМ-Міст» (Москва), головний проектувальник проекту АТ «Інститут Гіпробудміст — Санкт-Петербург» (Санкт-Петербург), субпідрядники ВАТ «Мостотрест» (Москва), ТОВ «Портгідробут» (м. Новоросійськ) та інші.

Застосування санкцій до причетних до будівництва компаній унеможливлює економічні відносини з Україною, а також може обмежити або призупинити економічні відносини з країнами ЄС і США.

— Більшість з переліку юридичних осіб, так чи інакше залучені до здійснення Російською Федерацією великих інфраструктурних проектів, спрямованих на незаконне включення інфраструктури тимчасово окупованого Кримського півострова до складу Російської Федерації. У тому числі, на забезпечення транспортної доступності Кримського півострова з території Російської Федерації.

QHA повідомляло, що ЄС запровадив санкції відносно шести російських компаній, які брали участь в будівництві Керченського мосту. Рішення про санкції набуло чинності 31 липня. Глава МЗС України Павло Клімкін підтримав рішення ЄС.

Раніше ЄС запровадив індивідуальні санкції проти шести осіб, причетних до незаконного будівництва Керченського мосту.

Уряд Великобританії також додав до списку санкцій шість компаній, які брали участь у незаконному будівництві.

QHA